Parking na lotnisku

Parking na lotnisku

Jest taka oto sytuacja – planujesz podróż samolotem a na lotnisko zamierzasz dotrzeć własnym samochodem. Co więcej, nigdy wcześniej tak nie robiłeś i nie wiesz czy to dobry pomysł. Być może rejs samolotem jest dla Ciebie sporym przeżyciem, samym w sobie i nie jesteś w stanie myśleć o niczym innym jak chociażby o sytuacji z parkingiem na lotnisku. Spieszymy z wyjaśnieniami.

Cena parkingu przy lotnisku

W tej kwestii pierwsze co nas zazwyczaj interesuje, to cennik tego typu usługi. Dla przykładu, cena za pozostawienie naszego samochodu na parkingu przy lotnisku przez tydzień, najczęściej znajduje się w przedziale 40-70 zł.

Jeżeli szukamy najbardziej korzystnych cen za wynajęcie miejsca na lotniskowym parkingu, warto byśmy wiedzieli, że najbardziej korzystne opłaty, znajdziemy w Gdańsku, Poznaniu i Katowicach.

Opłata, co też warto wiedzieć, naliczana jest przy bramkach automatycznych, w chwili naszego wjazdu. Za godzinę parkowania naszego pojazdu musimy zapłacić 14 zł. Cała doba, którą nasz samochód spędza na parkingu przy lotnisku to szacunkowy koszt wynoszący około 140 zł. Natomiast jeżeli zdecydujemy się na ofertę długoterminową, która obejmuje okres czasowy do 10 dni, będzie nas to kosztować około 280 zł.

Opłacalność pomysłu

Zdania na temat tego, czy opłaca się zostawiać samochód na parkingu przy lotnisku, są podzielone. W codziennym życiu wielu z nas łapie się różnorakich, dostępnych promocji, ponieważ często wydają nam się one korzystne czy atrakcyjne.

Nie inaczej jest w temacie wynajmowania miejsc na parkingu znajdującym się przy lotnisku. Jedna z podstawowych zasad akcji rabatowych mówi, że można mieć więcej za mniej. Im dłuższy okres postoju wybierzemy, tym cena będzie niższa.

Pozostaje pytanie, czy takie rozwiązanie zawsze się opłaca? Jeżeli na lotnisko możemy dojechać, chociażby busem, bo mamy stosunkowo tanie bilety, to parking przy lotnisku, z ekonomicznego punktu widzenia, nie jest opłacalnym rozwiązaniem.

Długoterminowy postój opłaca się nam w sytuacji, kiedy stawiamy na komfort jazdy, czyli po prostu wygodę. Taki sam komfort możemy założyć dla podróży taksówką, celem dotarcia na lotnisko, ale doświadczenie niekiedy podpowiada, że lepiej jest, mając opcję taksówkową, przyjechać na lotnisko swoim samochodem i zamiast płacić za taksówkę, wynająć sobie miejsce na lotniskowym parkingu.