Czy warto kupić używaną Hondę E?

Czy warto kupić używaną Hondę E?

Elektryczne samochody z każdym kolejnym rokiem zyskują na popularności. Wiele osób decyduje się na zakup używanego egzemplarza, przy czym bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się popularne modele takie jak Honda E.

Honda E – czyli dlaczego warto kupić elektryka?

Honda E produkowana jest przez japoński koncern motoryzacyjny od 2019 r. Ma silnik elektryczny o mocy 150 KM napędzający tylną oś pojazdu. Wyposażona jest w system szybkiego ładowania, przy czym bez problemu można ją ładować w domu – wymaga to zastosowania standardowej wtyczki lub specjalnych jednostek ładujących. Jest to auto, które idealnie nadaje się do jazdy po mieście. Na tym jednak nie kończą się zalety elektrycznych samochodów. Silniki elektryczne są wydajniejsze i bardziej przyjazne dla naturalnego środowiska niż spalinowe. Z racji na to, że auta elektryczne mają mniej skomplikowaną konstrukcję niż pojazdy ze standardowymi jednostkami napędowymi, są mniej awaryjne. Uchodzą też za bardziej bezpieczne, gdyż np. w razie wypadku ryzyko wybuchu praktycznie nie istnieje. Warto też wspomnieć o aspekcie ekonomicznym. Ceny energii elektrycznej nie rosną tak szybko, jak ceny benzyny czy oleju napędowego.

Używana Honda E – jak kupić, żeby nie żałować?

Jak podkreślają doradcy z salonu Honda Plaza, zakup używanej Hondy E jest strzałem w dziesiątkę, o ile oczywiście stan techniczny samochodu nie wzbudza żadnych wątpliwości. Zwrócić uwagę trzeba przede wszystkim na stan baterii oraz stacji ładowania, a także układu hamulcowego. Zanim transakcja kupna-sprzedaży zostanie sfinalizowana, konieczne jest dokładne obejrzenie samochodu i sprawdzenie go podczas jazdy testowej. Opłaca się porównać co najmniej kilka ofert i zweryfikować ich wiarygodność w praktyce, niemniej nie wolno zapomnieć o tym, aby używaną Hondę E kupić od sprawdzonego sprzedawcy. Wcale nie musi być to osoba prywatna. Równie dobrze auto można nabyć w doświadczonym salonie. Dużym plusem tego rozwiązania jest możliwość wykupienia pakietu gwarancyjnego, który dodatkowo zabezpiecza interesy klienta.

https://www.hondaplaza.pl/