Czy zakup poleasingowego auta to dobry pomysł?

Czy zakup poleasingowego auta to dobry pomysł?

Zakup samochodu to duże wyzwanie. Osoby prywatne czy prowadzące działalność gospodarczą bardzo często są zainteresowane nabyciem pojazdu leasingowego. Co przemawia na korzyść tego rozwiązania i na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Samochód poleasingowy – czyli jaki?

Bardzo duża grupę pojazdów na wtórnym rynku motoryzacyjnym w Polsce stanowią auta poleasingowe. Warszawa to doskonały przykład miasta, gdzie wybór w tym zakresie jest ogromny. Są to samochody, które trafiają na sprzedaż po zakończeniu umowy leasingowej – w sytuacji, kiedy leasingobiorcy nie zdecydowali się na wykupienie ich na preferencyjnych warunkach. Średni czas użytkowania auta w ramach leasingu wynosi 3-4 lata.

Samochód poleasingowy – jakie ma zalety?

Jak podkreślają doradcy z salonu Używane Jak Nowe, samochodom poleasingowym nie brakuje zalet. Przede wszystkim są to stosunkowo młode pojazdy. Ponadto w trakcie trwania umowy leasingowej były one serwisowane wyłącznie w autoryzowanych serwisach, co potwierdzają stosowne dokumenty. Nie ma również żadnych wątpliwości co do ich przebiegu. Zazwyczaj są one też tańsze od używanych samochodów, które są wystawiane na sprzedaż przez prywatne osoby. Kupując poleasingowe auto w sprawdzonym i doświadczonym salonie, można mieć pewność, że pochodzi ono z pewnego źródła.

Samochód poleasingowy – jak wybrać najlepszy?

Przy zakupie samochodu poleasingowego należy kierować się w zasadzie tymi samymi przesłankami, co przy wyborze każdego innego auta z drugiej ręki. Trzeba znać przede wszystkim własne preferencje i oczekiwania względem pojazdu, niemniej kluczową rolę w omawianym kontekście odgrywa jego stan techniczny. W przypadku aut poleasingowych szczególne baczenie trzeba mieć na przebieg oraz stopień wyeksploatowania pojazdu. Wiele w tym momencie zależy od tego, do jakich celów był on używany i kto nim jeździł. Dobry stan techniczny to mniejsze ryzyko awarii oraz niższe koszty napraw. Warto również sprawdzić, czy z dostępnością części do danego modelu nie będzie problemów.

 https://www.uzywanejaknowe.pl/