Jak skutecznie wyczyścić tapicerkę? Dzięki tym rozwiązaniom samochód będzie jak nowy!

Jak skutecznie wyczyścić tapicerkę? Dzięki tym rozwiązaniom samochód będzie jak nowy!

Czystość w samochodzie to dla wielu sprawa wielkiej wagi – wszak w pojeździe spędzamy wiele czasu! Częste eksploatowanie sprawia jednak, iż nieoczekiwanie dosiada się do nas dodatkowy pasażer – brud! Jak skutecznie wyczyścić samochodową tapicerkę? Poniżej kilka sposobów!

Po pierwsze – zakupy!

Jeśli myślimy o wyczyszczeniu samochodu, powinniśmy udać się do… sklepu! W wielu miejscach dostępne są bowiem odpowiednie produkty przeznaczone właśnie do czyszczenia wnętrza pojazdu. Podobne zakupy możemy zrobić także na stacjach benzynowych oraz w Internecie. Produkty często różnią się cenowo: w zależności od producenta. Dlatego – na przykład podczas zakupów online – warto sprawdzać rekomendacje, a będąc w sklepach stacjonarnych: poprosić o radę ekspedientów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że posiadamy odpowiednie preparaty.

Jak wywabić plamy?

Po takim przygotowaniu możemy przejść do samego czyszczenia samochodu. Przeznaczmy sobie na to np. wolne popołudnie tak, by nic nas nie poganiało; w taki sposób sprzątanie auta może stać się nawet całkiem przyjemne! Następnie opróżnijmy wnętrze z niepotrzebnych rzeczy tak, by zrobić sobie miejsce. Po takim „starcie” możemy przejść do czyszczenia foteli z weluru lub „zwykłych” tkanin – tutaj dobrze sprawdzą się łatwe w aplikacji pianki. Ich lekka konsystencja, a przy tym intensywne działanie sprawiają, że z łatwością wywabimy znajdujące się plamy. Po nałożeniu pianki wystarczy odkurzyć czyszczone miejsca i przetrzeć „na sucho”.

Czyszczenie elementów skórzanych

Jeśli natomiast wnętrze samochodu jest skórzane, to wówczas sięgnijmy po produkty przeznaczone właśnie do wspomnianego materiału: w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia delikatnej powierzchni. Na rynku znajduje się wiele produktów przeznaczonych do sprzątania skórzanych wykończeń oraz obić, a często są to mleczka lub specjalne nawilżane ściereczki.

Wybór specjalistów

Co w momencie, gdy nie jesteśmy jednak miłośnikami sprzątania? Wówczas mamy dwie drogi: albo pozostawiamy stan w samochodzie takim, jaki jest, albo wyruszamy w poszukiwaniu ekspertów od samochodowej czystości! Profesjonalne czyszczenie tapicerki nie jest niczym nowym, a podobnych punktów jest już całkiem sporo! Z pewnością znajdziemy więc w okolicy miejsce, w którym naszym autem zaopiekują się specjaliści, którzy wyczyszczą wnętrze pojazdu. Kierowcy pozostanie jedynie odebrać wóz i ruszyć w kolejną ekscytującą podróż. To jak, z kim widzimy się na trasie?

1 thoughts on “Jak skutecznie wyczyścić tapicerkę? Dzięki tym rozwiązaniom samochód będzie jak nowy!

  1. Pianka do czyszczenia to najlepszy wybór. Czyszczę nią też tapicerkę sofy.

Comments are closed.