Używany SUV – sprawdź, czy warto go kupić!

Używany SUV – sprawdź, czy warto go kupić!

SUV-y to obecnie jedne z najchętniej kupowanych samochodów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Ich ogromna popularność nie wzięła się znikąd – jest ona zasługą licznych zalet, jakimi odznaczają się te samochody. Rodzimi kierowcy często inwestują w używane auta – czy taki nabytek się opłaca?

Szukasz wygodnego i bezpiecznego auta? Kup SUV-a!

SUV-y to samochody cenione za wygodę i bardzo wysoki komfort jazdy. Swobodnie czuje się w nim zarówno kierowca, jak i pasażerowie. Łatwiej zamontować tu fotelik dla dziecka, lepszy jest również dostęp do przestrzeni bagażowej. Przemieszczanie się takim autem zapewnia ponadto odpowiednie poczucie bezpieczeństwa. Pozycja za kierownicą jest wyższa niż w samochodach osobowych, dzięki czemu kierowca ma zapewnioną lepszą widoczność. Podwyższone nadwozie także odgrywa istotną rolę w kontekście bezpieczeństwa. SUV bez problemu poradzi sobie z przeszkodami takimi jak krawężniki czy głębokie kałuże – tradycyjny samochód osobowy w starciu z nimi może ucierpieć. SUV-y mają w standardzie napęd na cztery koła, który ułatwia jazdę na trudnych nawierzchniach – świetnie zdaje to egzamin w okresie jesienno-zimowym, a także na obszarach górskich. SUV-em takim jak np.  Ford Kuga można jeździć po mieście oraz wybrać się nim w dłuższe trasy. Doskonale wypada on w roli rodzinnego samochodu – m.in. z uwagi na dużą przestrzeń bagażową.

Używany SUV – gdzie kupić i na co zwrócić uwagę?

W Polsce większość transakcji kupna-sprzedaży używanych samochodów przeprowadzana jest pomiędzy osobami prywatnymi. Warto jednak rozważyć zakup SUV-a z drugiej ręki w sprawdzonym salonie, np. w Autoplazie – firma ta jest autoryzowanym dealerem Forda. Jest to rozwiązanie mające sporo cennych atutów. Przede wszystkim klient ma pewność, że kupuje samochód, którego stan prawny i techniczny zostały bardzo dokładnie zweryfikowane. Auto pochodzi z pewnego źródła i ma w pełni udokumentowaną historię serwisową. Oczywiście należy celować w egzemplarze, które sprawują się bez zarzutu i mają stosunkowo nieduży przebieg.

 https://www.autoplaza.com.pl/